Breaking News

Inwersja ogumienia na sezon zimowy

Inwersja ogumienia nie bywa uciążliwą robotą, ale tylko wówczas kiedy mamy adekwatny osprzęt. W okoliczności kiedy nie posiadamy opcjonalnego aparatu bądź adekwatnych kompetencji, lepiej sobie podarować ich zamianę i skonsultować się z regionalnym warsztatem. Kiedy jednakowoż mamy już zamienione opony jak również pozostało już jedynie nam zamocować koła, wtenczas powinniśmy zebrać fakty w warsztacie jakiej maksymalnej mocy naprężenia powinniśmy spożytkować ażeby kółka były należycie dokręcone. Gdyż poszczególny z przemysłowców bryk wykorzystuje odmianą. Po inwersji opony stale należy mieć na uwadze o należytym wyważeniu kółek.

Przy pretekście wyważania kół, dowiemy się czy przy zamianie opon nie zostały powyłamywane obręcze. Fabrykanci opon oraz kół dodatkowo podpowiadają co dwa lata zamianę zaworków. Przemienione ogumienie przykładowo na letnie by przypuszczalnie mogły pozostać użyte w kolejnym roku, należy adekwatnie je przechowywać.

W odmiennym okoliczności nie będziemy mogli ich w ponownym okresie użyć po kolejnej wymianie opon. W okresie zamiany opony wciąż kierujmy koncentrację na ich ciśnienie.