Breaking News

Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym

Siedzący styl życia, brak działalności fizycznej oraz nieodpowiednia postura ciała doprowadza do kilkunastu dylematów krzyża. Pośród chorych zgłaszających się do gabinetu rehabilitantów, bardzo często opowiada się o wyraźnym, trwożącym bólu krzyża w odcinku lędźwiowym. Współczesna rehabilitacja wybywa temu strapieniu naprzeciw jak również podpowiada paręnaście różnych taktyk, dzięki jakim, prawdopodobnie możemy opędzić się od zwyczajnego bólu krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Wyróżniona technika rehabilitacyjna opiera się na przylepianiu do ciała specjalnych elektrod w miejscu ucisku, lecz jak również nie za każdym razem. Ekstra. przez wszystkie elektrony przepływa prąd o wypośrodkowanym, lub wysokim woltażu. Co osiągamy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Tak więc, prąd aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, atywuje ukrwienie, wobec tego odbudowuje mięśnie a także komórki nerwowe, a równocześnie je relaksuje.

Obok tego manewr rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną ekstra wartość, otóż stymuluje układ hormonalny do wydzielania endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia, a klarowniej opowiadając zwyczajnie wprawia nas w bardzo wyśmienity klimat. Tak jak przywołano parę słów wcześniej ten gatunek rehabilitacji stosowany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego a także ich następczych.

Uprzedza się także, iż tej metodyki rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można zaaplikować u person z patologiami pracy serca a także u jednostek z wszczepionymi rozrusznikami serca. W razie osób powyższych faktycznie można wykorzystać różnorakie sposoby rehabilitacyjne, na dowód tego aktywności ogólnousprawniające spełniane na sali rehabilitacyjnej.